BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vykdomas mobiliųjų psichologinių krizių įveikimo komandų regionuose viešas pirkimas

Data

2021 08 20

Įvertinimas
0
cvp skelbimas.png

Valstybinis psichikos sveikatos centras informuoja, kad Viešoji įstaiga CPO LT 2021-08-16 paskelbė mobiliųjų psichologinių krizių įveikimo komandų paslaugų  regionuose viešąjį pirkimą. Informaciją apie paslaugų pirkimą galima rasti:

https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2021-664266

Šis viešasis pirkimas vykdomas įgyvendinant Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro  2021 m. gegužės 21 d. įsakymą  Nr. V-1163  ,, Dėl  psichologinių krizių valdymo paslaugų organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/2abe0571ba6d11eb91e294a1358e77e9?jfwid=n4udyd4kg

Planuojama, kad bus įsigytos Mobiliųjų psichologinių krizių įveikimo komandų paslaugos šalies apskrityse (10), kurios teiks išvykstamąsias ir tęstines konsultacijas asmenų grupėms, kurie buvo paveikti krizinio įvykio ir dėl jo išgyvena psichologinę krizę:  įstaigų (mokyklų, asmens sveikatos priežiūros įstaigų, įmonių, organizacijų ir pan.) nariams;  šeimoms (kai paveiktas daugiau kaip vienas asmuo); bendruomenėms bei kitoms organizuotoms ar neorganizuotoms susijusių asmenų grupėms (pvz., namo bendrijos nariams, renginio dalyviams ir kt.).

Psichologinių krizių valdymo paslaugos teikiamos įvykus kriziniam įvykiui, kuris atitinka bent vieną iš šių kriterijų:  artimasis giminaitis, bendradarbis ar kitas asmuo, susijęs emociniais ryšiais  patiria ūmią psichikos būklę, kai asmuo iškreiptai suvokia ir (ar) praranda racionalų ryšį su realybe;  patiria smurtinę mirtį, nusižudo arba bando žudytis; staigiai miršta ar patiria terminalinę būklę dėl kitų priežasčių; yra nukentėjęs nelaimingame atsitikime, kuriame sužeistas ar žuvo žmogus, yra įtariamas tokio nelaimingo atsitikimo kaltininkas ar kitaip emociškai paveiktas nelaimingo atsitikimo aplinkybių;  tapo smurtinio nusikaltimo, kuriame sužeistas ar žuvo artimasis giminaitis, liudininku, ar yra kitaip emociškai paveiktas tokio krizinio įvykio;  tampama nelaimingo atsitikimo ar žmogaus mirties liudininku (-ais);  dėl krizinio įvykio sukeltų pasekmių jaučiamas į konkretų asmenį ar asmenų grupę nukreiptas itin didelis neigiamas visuomenės, socialinių tinklų ir (ar) žiniasklaidos dėmesys;  kitos situacijos, kai paslaugų gavėjas buvo paveiktas krizinio įvykio, dėl kurio išgyvena psichologinę krizę.