BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


VISUOMENĖS DĖMESIUI

Data

2020 11 13

Įvertinimas
1
infos_w.jpg

Sparčiai plintant COVID 19 infekcijai nemaža dalis žmonių vis dažniau priversti izoliuotis ir prisitaikyti prie neįprastos ir naujos gyvenimo situacijos. Tokie gyvenimo pokyčiai gali sukelti vidinį diskomfortą ir pabloginti psichinę sveikatą. Tai, kad Jūs priversti izoliuotis nuo viruso, nereiškia, kad turite likti vieni.

Valstybinis psichikos sveikatos centras primena, kad paskambinę numeriu 1809 galite gauti emocinę pagalbą. Surinkę bendrąjį numerį 1809, galite pasirinkti, su kurios emocinės pagalbos linijos – „Vilties linijos“ – skirtos suaugusiesiems, „Pagalbos moterims linijos“, „Jaunimo linijos“, „Vaikų linijos“ ar „Sidabrinės linijos“ -  senjorams, savanoriais norėtumėte pasikonsultuoti. Nemokama linija įkurta 2020 metų balandžio viduryje, bendradarbiaujant LR Vyriausybei, Sveikatos apsaugos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoms.

Norime priminti, kad visą aktualią, patikimą informaciją apie emocinę sveikatą bei prieinamos pagalbos galimybes pandemijos metu gyventojai gali rasti svetainėje www.pagalbasau.lt, kurią įkūrė Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Svetainėje pateiktos rekomendacijos visai visuomenei ir atskiroms jos grupėms – vaikams, paaugliams, suaugusiesiems, senjorams, taip pat tėvams, mokytojams, vadovams, medicinos darbuotojams, psichologams, socialiniams darbuotojams ir kitiems. Svetainėje kiekvienas gali rasti jam pritaikytos aktualios informacijos. Čia taip pat pateikiama informacija apie tikėtinus dažniau pasitaikančius psichikos sutrikimus ar jų paūmėjimus COVID-19 pandemijos metu, tokius kaip nerimas, nemiga, depresija ir kiti, bei patarimus, kaip juos atpažinti ir kaip padėti sau ar artimajam, jei pasireiškė kuris nors sutrikimas. Svetainėje www.pagalbasau.lt gyventojai vienoje vietoje ras prieinamos pagalbos telefono numerius bei įstaigas, kur galima kreiptis profesionalios pagalbos. Čia taip pat skelbiama įvairi vaizdo medžiaga, straipsniai.

Visuomenės patogumui ir prieinamumui veikia nemokama mobili programėlė „Pagalba sau“.