BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vaikų psichikos sveikatos stiprinimo galimybės mokykloje. Ką galime nuveikti kartu?

Data

2018 11 12

Įvertinimas
0
_DSC0556.jpg

Kasmet spalio 10-ąją minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Šiais metais Pasaulio sveikatos organizacija, paskelbusi Pasaulinės psichikos sveikatos dienos temą – „Vaikų ir jaunimo psichikos sveikata besikeičiančiame pasaulyje“, ragino atkreipti ypatingą dėmesį į jaunimo psichikos sveikatą. Šia tema Valstybinis psichikos sveikatos centras kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakultetu spalio 8 d. organizavo kūrybines dirbtuves „Vaikų psichikos sveikatos stiprinimo galimybės mokykloje. Ką galime nuveikti kartu?“. Renginio metu buvo ne tik skaitomi pranešimai, bet ir organizuota atvira diskusija visuomenės sveikatos ir kitiems besidomintiems specialistams apie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo galimybes mokykloje. Kūrybinės dirbtuvės sulaukė didelio specialistų susidomėjimo. Renginyje dalyvavo 38 dalyviai iš visos Lietuvos.

Kūrybinių dirbtuvių dalyvius pasveikino Aurelija Čepulytė, Valstybinio psichikos sveikatos centro Priklausomybių ligų skyriaus vedėja, laikinai vykdanti direktorės funkcijas. Tardama įžanginį žodį, ji akcentavo visuomenės sveikatos specialistų, dirbančių mokyklose, vaidmenį, taip pat psichikos sveikatos stiprinimo svarbą, ypač vaikų ir jaunimo, nes nuo jų sveikatos priklausys jų indėlis į darbo rinką, šeimų ir visuomenės gerovę. Šią mintį pratęsė ir doc. dr. Marija Jakubauskienė savo pranešime pateikusi informaciją apie vaikų psichikos sveikatos rodiklius Lietuvoje, psichikos sutrikimų naštą ir rizikos veiksnius, taip pat apie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo intervencijas bei psichikos sutrikimų prevencijos programas.

Diskusijos metu dalyviai dalinosi savo patirtimi apie psichikos sveikatos stiprinimo galimybes, apie iškylančių problemų sprendimo būdus ir ieškojo bendrų idėjų, kad ši veikla būtų sėkminga. Renginio dalyvių pageidavimu buvo pasidalinta informacija apie Lietuvoje sėkmingai įgyvendinamas psichikos sveikatos stiprinimo ir psichikos sutrikimų prevencijos programas.

Kūrybinių dirbtuvių pabaigoje dr. Jelena Stanislavovienė pristatė pamoką „Stresas“ ir pateikė metodines rekomendacijas, kaip specialistams, dirbantiems ugdymo įstaigose, organizuoti savo ugdytiniams pamokas streso tema. Taip paminėję Pasaulinę psichikos sveikatos dieną ir atsiuntę užsiėmimų nuotraukas Valstybiniam psichikos sveikatos centrui, specialistai turėjo galimybę laimėti vienai savo mokyklos klasei užsiėmimų su psichologu sesiją.

Nuoširdžiai dėkojame visiems Pasaulinės psichikos sveikatos dienos paminėjime dalyvavusiems specialistams už parodytą iniciatyvą ir pastangas stiprinant vaikų ir jaunimo psichikos sveikatą! Burtai lėmė, kad užsiėmimų su psichologu sesiją laimėjo Pasvalio rajono Daujėnų pagrindinė mokykla, kurioje pamokas streso tema organizavo Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Rutkauskienė.