BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo reikalavimų pokyčiai

Data

2019 07 24

Įvertinimas
0
vpsc_logo.jpg

Valstybinis psichikos sveikatos centras informuoja, kad sveikatos apsaugos ministras, atsižvelgdamas į Vaikų ir paauglių psichikos sveikatos stiprinimo gairių nuostatas, 2019 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. V-752 pakeitė Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gruodžio 14 d. įsakymą Nr. 730 „Dėl vaikų ir paauglių psichiatrijos ir psichoterapijos paslaugų organizavimo principų, aprašymo ir teikimo reikalavimų“ ir patvirtino naują Vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo reikalavimų aprašą (toliau – aprašas). Šiame apraše nustatyti vaikų ir paauglių – specializuotos ambulatorinės psichiatrijos paslaugų, psichiatrijos dienos stacionaro paslaugų, psichiatrijos stacionarinių paslaugų, krizių intervencijos paslaugų, psichosocialinės reabilitacijos – paslaugų teikimo reikalavimai, taip pat siuntimų gauti vaikų ir paauglių psichiatrijos paslaugas tvarka bei vaikų ir paauglių psichiatrijos paslaugų apmokėjimo privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tvarka.

Plėtojant vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros paslaugų įvairovę ir siekiant pagerinti jų prieinamumą, apraše numatyta, kad vaikų ir paauglių psichiatrijos dienos stacionaro paslaugos galės būti teikiamos asmens sveikatos priežiūros įstaigoje (toliau – ASPĮ), kuri turės įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją, suteikiančią teisę teikti vaikų ir paauglių psichiatrijos dienos stacionaro paslaugas. Be to, apraše naujai reglamentuotos vaikų ir paauglių psichosocialinės reabilitacijos paslaugos, kurias teiks specialistų komanda: gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras,  medicinos psichologas, socialinis darbuotojas, psichikos sveikatos slaugytojas, kiti specialistai (psichoterapijos paslaugas teikiantis specialistas, ergoterapeutas, kineziterapeutas, meno terapeutas ir kt.) pagal poreikį. Ambulatorinės vaikų ir paauglių psichosocialinės reabilitacijos paslaugos galės būti teikiamos ASPĮ, turinčioje įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją, suteikiančią teisę teikti vaikų ir paauglių psichiatrijos dienos stacionaro ar stacionarines vaikų ir paauglių psichiatrijos paslaugas. Stacionarinės vaikų ir paauglių psichosocialinės reabilitacijos paslaugos teikiamos  ASPĮ, turinčioje įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją, suteikiančią teisę teikti stacionarines vaikų ir paauglių psichiatrijos paslaugas.

Atkreipiame dėmesį, kad aukščiau minėtas sveikatos apsaugos ministro įsakymas įsigalioja 2019 m. lapkričio 1 d.