BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Susitikimas su Higienos instituto specialistais

Data

2018 05 24

Įvertinimas
0
33685704_10214461456509048_855601092166156288_n.jpg

2018 m. gegužės 24 d. Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuro vedėjas Marius Strička bei specialistės Vita Rulinskienė ir Eglė Melkūnaitė susitiko su Higienos instituto Biostatistinės analizės skyriaus vedėja Aušra Želviene, Sveikatos statistikos skyriaus vedėja Rita Gaidelyte, Mirties priežasčių skyriaus vedėja Sandra Mekšriūnaite bei kitomis specialistėmis.

Susitikimo metu susitarta dėl bendradarbiavimo teikiant ir analizuojant savižudybių statistinius duomenis. Higienos instituto specialistės pristatė Lietuvoje bei užsienyje gyvenančių asmenų, įkalinimo įstaigose esančių asmenų savižudybių registravimo principus. Taip pat susitikimo metu diskutuota, kaip skiriasi savižudybių rodiklis ne tik tarp Lietuvos miestų ir kaimų, bet ir tarp seniūnijų; kokie pjūviai bei kokie TLK-10-AM kodai aktualūs, analizuojant savižudybių rodiklį. Aptarta, kuo skiriasi Higienos instituto bei Statistikos departamento pateikiami duomenys, į ką vertėtų atkreipti dėmesį, lyginant Lietuvos bei užsienio mirties priežasčių rodiklius.

Susitikimo metu aptarti savižudybių statistikos stebėsenos rodikliai, kurie tiesiogiai susiję su tolimesniu VPSC Savižudybių prevencijos biuro darbu.