BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Susitikimas Kalėjimų departamente prie LR Teisingumo ministerijos

Data

2018 01 12

Įvertinimas
0
kalejimu_departamentas.jpg

Sausio 10 d. Kalėjimų departamente prie LR Teisingumo ministerijos vyko Kalėjimų departamento Resocializacijos ir Probacijos specialistų J.Rylskovo, G.Leščinskienės ir V.Cimalanskaitės susitikimas su Savižudybių prevencijos biuro vyr.specialistu R.Misevičiumi. Susitikimo metu buvo apžvelgta savižudybių prevencijos situacija laisvės atėmimo vietų įstaigose ir Probacijos tarnyboje. Analizuotas nuteistųjų ir suimtųjų psichologinės pagalbos poreikis, galimybės, specifiškumas, paslaugų prieinamumas ir kokybė. Savižudybių prevencija laisvės atėmimo vietose vykdoma remiantis Savižudybių ir savęs žalojimo laisvės atėmimo vietų įstaigose prevencijos tvarkos aprašu (nuo 2014m.).

Aprašas nustato Kalėjimų departamento ir laisvės atėmimo vietų įstaigų administracijos veiklos prioritetus valdant krizines situacijas, jų prevencijos tikslus, uždavinius ir kryptis, šių krypčių įgyvendinimo ir kontrolės mechanizmus. Dabartinėje situacijoje aktualus kokybiškų, standartizuotų mokymų suteikimas pareigūnams ir darbuotojams, pagalbos tęstinumo į laisvę išeinantiems nuteistiesiems užtikrinimas, pagalbos teikimo tvarkos ir algoritmų sukūrimas probacijos sistemoje. Svarbu užtikrinti tinkamą, kokybišką, savalaikę pagalbą pareigūnams ir darbuotojams išgyvenantiems krizę, po kritinių įvykių. Probacijos tarnyboje numatyti savižudybės rizikos įvertinimo, prevencijos, intervencijos ir postvencijos tvarką, bendradarbiaujant su psichikos sveikatos priežiūros įstaigomis, skubią ir tęstinę pagalbą teikiančiais sveikatos priežiūros specialistais, teisėsaugos ir socialinės sferos darbuotojais, Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. Aktualus veiksmų algoritmo sukūrimas, numatyti tarpžinybinį, tarpsektorinį bendradarbiavimą nacionaliniu ir savivaldybių lygmeniu.“