BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Susitikimas alkoholio vartojimo prevencijos tema

Data

2018 04 23

Įvertinimas
0
Lina_susitik.jpg

Balandžio 21 d. Valstybinio psichikos sveikatos centro vyr. specialistė Lina Ignatavičiūtė vedė užsiėmimą savaitgaliniuose kurčiųjų ir neprigirdinčių vaikų šeimų mokymuose, organizuojamuose bendrijos PAGAVA. Buvo kalbama apie alkoholio vartojimo prevenciją, bendravimą su vaikais bei paaugliais alkoholio vartojimo temomis ir kt. Užsiėmimai vyko sodyboje „Rastinėnai“, Vilniaus rajone.

Kurčių ir neprigirdinčių vaikų tėvai, kaip ir girdinčiųjų tėvai, susiduria su tomis pačiomis gyvenimo problemomis. Alkoholio vartojimo tema, o kai kam jau ir problema, vienokiu ar kitokiu aspektu atsiranda tėvams bendraujant su savo vaikais. Akivaizdu, kad tėvams kyla daug klausimų: nuo kokio amžiaus pradėti su vaiku kalbėti apie alkoholio žalą; kaip kalbėti su vaikais ta tema; kaip elgtis tėvams, kad vaikų neskatintų domėtis alkoholiu ir jį vartoti; ar negalia turi įtakos priklausomybei nuo alkoholio atsirasti; kaip paaiškinti, kad alkoholį vartoti yra blogai, jeigu tėvai kartais jį vartoja ir vaikams matant; kaip paaiškinti vaikui alkoholio reklamos teiginius, kad alkoholiniai gėrimai yra skanūs, bei kaip išmokyti juos nereaguoti į tokias reklamas ir t.t.  Klausimų yra labai daug.

Tėvų vaidmuo formuojant vaiko požiūrį į alkoholio vartojimą yra labai svarbus. Ne visi tėvai turi pakankamai informacijos apie alkoholio vartojimo prevenciją, ne visiems tėvams informacija yra prieinama. Informacijos prieinamumas šeimoms su klausos negalia dar sudėtingesnis. Be to, tokie užsiėmimai dėl kalbos perdavimo turi savo specifiką. Valstybinis psichikos sveikatos centras, bendradarbiaudamas su visuomeninėmis organizacijomis, stengiasi, kad priklausomybių prevencija būtų kuo labiau prieinama ir žmonėms, turintiems negalią.