BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Šiandien Europoje minima depresijos diena

Data

2021 10 01

Įvertinimas
1
depresijaeu.jpg

Spalio 1-ąją minima Europos depresijos diena, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šį susirgimą. Nepaisant to, kad depresija ir nerimas yra dažniausiai diagnozuojami psichikos sveikatos sutrikimai tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, įvairių šaltinių duomenimis net iki 50 procentų žmonių, kuriems reikalinga pagalba, jos negauna. Taip atsitinka dėl įvairių priežasčių: ne visada atpažįstame susirgimą, tikimės, kad prislėgta nuotaika, dėl kurios sunku atsikelti iš lovos, praeis savaime,  nedrįstame arba nežinome kur galime gauti reikiamą pagalbą, gėdijamės artimųjų ar aplinkinių, bijodami, kad būsime nepalankiai vertinami dėl „silpnumo“ akimirkų.

Šių metų Europos depresijos dienos šūkis „Depresijos įveikimas pandemijos laikotarpiu“.

Neabejotina, kad pandemijos laikotarpis atnešė daug nerimo, neapibrėžtumo, sunkių išgyvenimų, socialinės izoliacijos patirčių, o tai gali prisidėti prie depresijos atsiradimo ar paūmėjimo. Todėl kviečiame šią dieną dar kartą prisiminti depresijos simptomus, panagrinėti mitus ir faktus, atrasti  galimus pagalbos būdus.

Visus, susidomėjusius šios dienos paminėjimu, kviečiame savo draugų ir artimųjų rate, kolektyvuose, mokyklų klasėse ir bet kurioje kitoje malonioje kompanijoje sužaisti žaidimą KAHOOT‘O platformoje „FAKTAI apie depresiją“. Parašykite mums adresu info@vpsc.lt ir mes pasidalinsime su Jumis žaidimu bei atsiųsime Jums instrukciją, kaip juo pasinaudoti.

Nepamirškime:

Depresija gali susirgti kiekvienas

Depresija yra tikra liga

Depresiją galima pagydyti

Ieškantiems pagalbos, bet nežinantiems ką daryti ir kur kreiptis, pristatome tinklalapį: https://pagalbasau.lt/