BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Rugsėjo 9 d. minima Vaisiaus alkoholinio sindromo (VAS) diena

Data

2021 09 08

Įvertinimas
2
vass.jpg

Tai diena, kurios galėtų ir nebūti, jei visi būtumėme atsakingi – tai ne tik moters, bet ir visos visuomenės atsakomybė.

Vaiko, t.y.  naujo žmogaus, ateitis, fizinė ir psichikos sveikata labai daug priklauso ne vien tik nuo mamos ir tėčio, bet ir nuo mūsų visų sąmoningumo bei atsakomybės.

Vaisiaus alkoholinio sindromo ir Vaisiaus alkoholinio spektro sutrikimų galima išvengti nėštumo metu nevartojant alkoholio ir padovanoti vaikui laimingą vaikystę, o sau mažiau problemų dėl vaiko sveikatos sutrikimų.

Dėl to mes visi galime padaryti labai paprastą dalyką – skleisti žinią – jokio alkoholio  9 nėštumo mėnesius. Kodėl? Dėl to, kad nėra saugios alkoholio dozės. Kad ir mažas alkoholio kiekis pažeidžia vaisiaus smegenis, organus. Ir niekada nežinia, kiek stipriai. Galime sudrausti nėščiąją, ketinančią pasimėgauti alkoholiniu gėrimu, to nedaryti, galime patys nevartoti jos akivaizdoje, galime ir visai nevartoti.

Turinčiai sunkumų dėl alkoholio vartojimo nėščiajai galime pasiūlyti, padėti kreiptis į priklausomybės ligų konsultantus. Juos galima rasti visų šalies rajonų Visuomenės sveikatos biuruose.

Taip pat galime šviestis, domėtis specialistų organizuojamuose seminaruose, paskaitose tiek gyvai tiek internete. Šiais metais rugsėjo 15 d. Panevėžyje organizuojamas seminaras „Vaisiaus alkoholinis sindromas (VAS) ne tik moters, bet ir mūsų visų atsakomybė“ – daugiau informacijos paspaudus nuorodą https://vpsc.lrv.lt/lt/naujienos/vaisiaus-alkoholinis-sindromas-vas-ne-tik-moters-bet-ir-musu-visu-atsakomybe 

Ta pati žinia tinka ir žindymo metu.

Daugiau informacijos apie alkoholio žalą:  https://www.youtube.com/channel/UCj_YqjbpkVIXBFbCSjzM6Bw

Lankstinukas >>>