BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


RUGSĖJO 10 - PASAULINĖ SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS DIENA

Data

2019 09 10

Įvertinimas
2
sav_prevenc3.jpg

MITAS: tas, kuris nori nusižudyti, vis tiek nusižudys.

Priešingai, žmonės, ketinantys nusižudyti, dažniausiai svyruoja tarp noro gyventi ir ketinimo mirti.
Suicidologai teigia, jog žmonės nusižudo todėl, kad nebeištveria didelio psichologinio skausmo. Ilgai kęsdami tokį skausmą, žmonės trokšta nutraukti jį ir mano, kad vienintelis būdas tai padaryti, yra savižudybė. Jie nenori mirti, jie nori nutraukti skausmą.
Dauguma galvojančių apie savižudybę būna visiškai pasimetę, nemato kitų išeičių, tačiau giliai savo viduje tikisi būti išgelbėti.
Laiku suteikta tinkama pagalba gali sumažinti šį skausmą ir išgelbėti gyvybę.

Tarptautinė savižudybių prevencijos asociacija (IASP) visame pasaulyje kviečia telktis : padrąsinkime vienas kitą,  suvienykime pastangas padedant žmonėms, turintiems minčių apie savižudybę. 2019 m. Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos šūkis – „Savižudybes įveikime drauge“. Kasmet šią dieną į dviračių žygius, pėsčiųjų žygius, akcijas ir minėjimus susiburia milijonai žmonių įvairiose pasaulio šalyse.

Lietuvoje, pradedant rugsėjo 10 d., visą mėnesį daugiau kaip 20 savivaldybių organizuojami dviračių, paspirtukų ir pėsčiųjų žygiai, socialinės akcijos, paskaitos ir diskusijos, filmų peržiūros, savižudybių prevencijos mokymai ir psichologų konsultacijos.

Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuras kviečia  minėti Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, dalyvauti renginiuose, drauge keisti klaidingas nuostatas apie savižudybes, daugiau sužinoti apie pagalbos galimybes.

Nacionalinėje internetinėje savižudybių prevencijos platformoje https://tuesi.lt/ sužinosite: kokie dažniausi mitai ir faktai apie savižudybę, kodėl kyla mintys apie savižudybę, kaip atpažinti rizikos ženklus, kur ir kaip ieškoti pagalbos sau ir artimajam, kokia pagalba teikiama.

Daugiau informacijos apie renginius galite sužinoti parašę elektroniniu paštu adresu [email protected] arba paskambinę telefonu +370 655 62777. Taip pat galite sekti naujienas specialiai šiems renginiams sukurtoje socialinių tinklų „Facebook“ paskyroje – Pasaulinė savižudybių prevencijos diena (https://www.facebook.com/pasaulinesavizudybiuprevencijosdiena/ )