BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Psichologinių krizinių įvykių skambučių centro ir Mobiliųjų psichologinių krizių įveikimo komandų paslaugos prieinamos visoje Lietuvoje

Data

2021 10 01

Įvertinimas
1
210930_Kic_300x250.png

Nuo 2021 m. rugsėjo 27 d. Mobiliųjų psichologinių krizių įveikimo komandų (MPKĮK) paslaugos teikiamos visoje Lietuvoje.

Mobiliosios psichologinių krizių įveikimo komandos (MPKĮK) teikia krizinę pagalbą įstaigai, bendruomenei, šeimai/ asmenų grupei (kai paveikti 2 ir daugiau asmenys), įvykus savižudybei, smurtinei mirčiai, žmogaus dingimui, nelaimingam atsitikimui, kai buvo sužeistas ar žuvo žmogus, įvykus išprievartavimui, užpuolimui, kitokiam sukrečiančiam įvykiui.

MPKĮK gali padėti vadovams suplanuoti krizės valdymo veiksmus, konsultuoti kaip ir kam pateikti informaciją apie įvykį, padėti nustatyti, kas gali būti labiausiai paveikti krizinio įvykio ir kokia parama tiems žmonėms tinkamiausia. Taip pat MPKĮK specialistai teikia individualias ir grupines konsultacijas paveiktiems asmenims.

Kas gali kreiptis?

Į Skambučių centrą gali kreiptis įstaigos administracija, bendruomenių vadovai, krizę patyrusių asmenų grupės, artimieji, bendradarbiai, kiti bendruomenės nariai.

Kaip teikiamos konsultacijos?

Pirminė konsultacija suteikiama nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, papildomai komanda atvyksta į įstaigą sutartu laiku. Paslaugą paprastai sudaro 2 konsultacijos administracijai bei individualios/ grupinės konsultacijos įvykio paveiktiems žmonėms. Esant poreikiui, MPKĮK gali suteikti iki 5 tęstinių konsultacijų gyvai/ nuotoliniu būdu kiekvienam krizinio įvykio paveiktam žmogui. Karantino metu, nesant galimybių susitikti gyvai, konsultacijos gali vykti nuotoliniu būdu.

Kokioje Lietuvos teritorijoje teikiamos paslaugos?

Nemokamos paslaugos teikiamos visoje Lietuvoje

Į ką kreiptis?

Nutikus nelaimingam atsitikimui ar kitam kriziniam įvykiui įstaigoje, organizacijoje, bendruomenėje, asmenų grupėje, galima kreiptis į

Skambučių centrą tel. : 1815 kasdien 08:00 – 20:00 val.

 

Paslaugas finansuoja LR Sveikatos apsaugos ministerija