BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Priklausomybės nuo opioidų pakaitinio gydymo (farmakoterapijos) metadonu teikimo efektyvumo vertinimo pagrindiniai duomenys

Data

2018 06 05

Įvertinimas
0
virsel.jpg

Valstybinis psichikos sveikatos centras, vykdydamas priklausomybės nuo opioidų pakaitinio gydymo metadonu stebėseną, informuoja, kad remiantis sutikslintais ASIS su ASPĮ duomenimis, 2017 m. pakaitinį palaikomąjį gydymą (farmakoterapiją) opioidiniais vaistiniais preparatais teikė 18 įstaigų, kuriose užregistruota 797 pakaitinio palaikomojo gydymo (farmakoterapijos) metadonu atvejai.

2017 m. naujų pakaitinio palaikomojo gydymo (farmakoterapijos) metadonu atvejų buvo užregistruota 18.5 proc. daugiau nei 2016 m.

Kaip ir kasmet, daugiausiai pakaitinio palaikomojo gydymo (farmakoterapijos) metadonu atvejų, 2017 m. buvo Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos priklausomybės ligų centruose. Tai sudaro apie 74 procentus visų pakaitinio palaikomojo gydymo (farmakoterapijos) metadonu atvejų.

Pakaitinio gydymo (farmakoterapijos) metadonu paslaugos prieinamumas 2017 m. lyginant su 2012–2016 m. padidėjo ir šiuo metu atitinka vidutinį lygį. 2017 m. pakaitiniame palaikomajame gydyme (farmakoterapijoje) metadonu buvusių atvejų bei ASPĮ registruotų psichikos ir elgesio sutrikimų, vartojant opioidus (TLK 10-AM F11), atvejų procentinis santykis sudarė 27 procentus.

2017 m. daugiau nei pusė (66,5 proc.) visų pakaitinio gydymo (farmakoterapijos) metadonu atvejų skaičiaus išlieka gydyme, o baigusių pakaitinį palaikomąjį gydymą (farmakoterapiją) metadonu atvejų skaičius, lyginant su 2016 m., padidėjo apie 18.5 proc.

Visą ataskaitą galite rasti ČIA.