BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Paskelbtas Psichikos sveikatos atlasas (Mental Health Atlas 2017)

Data

2018 06 27

Įvertinimas
0
atlas.jpg

Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė Psichikos sveikatos atlasą 2017 (Mental Health Atlas 2017), kuriame pateikta naujausia informacija apie psichikos sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, finansinius bei žmogiškuosius išteklius visame pasaulyje. Psichikos sveikatos atlasas (toliau – Atlasas) – tai Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vykdomas projektas, kurio tikslas yra rinkti, kaupti ir platinti duomenis apie psichikos sveikatos apsaugos sistemas pasaulyje. Pirmoji Atlaso projekto ataskaita paskelbta 2001 metais, vėliau informacija buvo atnaujinta 2005, 2011, 2014 ir 2017 metais. Atlaso projektas įgavo naują reikšmę po to, kai buvo priimtas ir paskelbtas išsamus PSO Psichikos sveikatos 2013–2020 m. veiksmų planas.  

Rengiant 2017 metų Atlasą, duomenis apie psichikos sveikatos politiką, psichikos sveikatos srityje įgyvendinamas programas, finansavimą, psichikos sveikatos priežiūros paslaugas, medikamentus, žmogiškuosius išteklius ir informacines sistemas pateikė 177 PSO valstybės narės. Ši informacija yra būtina, kuriant visapusišką, integruotą psichikos sveikatos ir socialinės priežiūros paslaugų bendruomenėje sistemą, kuriant bei įgyvendinant psichikos sveikatos stiprinimo ir psichikos sveikatos sutrikimų prevencijos programas.

Remiantis 2017 metų Atlaso rodikliais, darytina išvada, kad PSO Psichikos sveikatos 2013–2020 m. veiksmų plano tikslai bus pasiekti tik tuo atveju, jei visos PSO valstybės narės psichikos sveikatos apsaugai skirs tinkamą finansavimą ir stiprins bei gerins gyventojų psichikos sveikatą, formuodamos psichikos sveikatos politiką, priimdamos atitinkamus įstatymus, įgyvendindamos prevencines programas, užtikrindamos psichikos sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą.