BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pasaulinė psichikos sveikatos diena: „Saugokime psichikos sveikatą – laikas investuoti“

Data

2020 10 08

Įvertinimas
1
linksmuciai.jpg

Pasaulinė psichikos sveikatos diena: „Saugokime psichikos sveikatą – laikas investuoti“

 

Valstybinis psichikos sveikatos centras, kaip ir kasmet, kviečia prisiminti ir paminėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną bei pasidalinti, kaip Jūsų įstaiga, įmonė ar organizacija švenčia šią dieną. Laisvos formos aprašymą (galima su nuotraukomis) kviečiame iki spalio 18 d. siųsti mums el. paštu [email protected]

Visiems, pasidalinusiems dienos paminėjimo akimirkomis bei įspūdžiais, padovanosime Sauliaus Pečiulio knygą „10 sėkmingo gyvenimo paslapčių asmenims, turintiems psichikos sveikatos problemų“.

 

Šiais metais Pasaulinė psichikos sveikatos diena minima tuo metu, kai dėl COVID-19 pandemijos kasdieniniame gyvenime susiduriame su daug naujų iššūkių:

  • sveikatos priežiūros darbuotojai turi teikti pagalbą labai sudėtingomis sąlygomis, jiems tenka neįprasti darbo krūviai, dažnas iš jų nerimauja dėl padidėjusios rizikos užsikrėsti COVID–19 ar šia infekcija užkrėsti savo artimuosius;
  • moksleiviams ir studentams tenka prisitaikyti prie mokymosi nuotoliniu būdu, mažiau bendrauti su mokytojais ir draugais, sunkiai įsivaizduojant, kas jų laukia ateityje;
  • dirbantys žmonės susiduria su rizika prarasti darbą ir balansuoti ant skurdo ribos;
  • savo artimuosius praradę žmonės neturi galimybės su jais net atsisveikinti;
  • psichikos sveikatos problemų turintiems žmonėms tenka patirti dar didesnę socialinę atskirtį, nei kada nors anksčiau.

Daugelyje šalių jau dabar jaučiamos ekonominės pandemijos pasekmės – įstaigos ir organizacijos, gelbėdamos savo verslus, mažina darbuotojų skaičių, o kai kurios tiesiog nutraukia savo veiklą.

Remiantis ankstesnių metų patirtimi, galime nuspėti, kad kasmet vis daugės žmonių, kuriems bus reikalinga psichologinė ir psichiatrinė pagalba. Atsižvelgdama į tai, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia, jog dabar kaip niekada svarbu investuoti į tarptautines ir nacionalines psichikos sveikatos stiprinimo programas, kurios daugelį metų nebuvo pakankamai finansuojamos.

Šių metų Pasaulinės psichikos sveikatos dienos akcijos tikslas yra padidinti investicijas į psichikos sveikatą. Todėl spalio 10 d. PSO pirmą kartą organizuoja globalią akciją online (transliuojamą internetu), skirtą šiai problemai nagrinėti. Akcijos metu pasaulio lyderiai, psichikos sveikatos specialistai ir įžymūs žmonės drauge su PSO generaliniu direktoriumi dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus dalinsis mintimis, ką galime padaryti, siekdami sustiprinti žmonių psichikos sveikatą bei užtikrinti kokybiškų psichikos sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą visiems, kuriems reikalinga pagalba.   

Transliacijos metu pagrindiniuose PSO socialiniuose tinkluose galėsite:

- sužinoti, ką daro PSO ir jos partneriai, siekdami stiprinti viso pasaulio žmonių psichikos sveikatą;

- išklausyti tarptautinių ir nacionalinių lyderių pranešimus apie prioritetinius psichikos sveikatos klausimus;

- sužinoti įžymių atlikėjų ir sportininkų nuomonę bei poziciją įvairiais psichikos sveikatos klausimais, išklausyti jų rekomendacijas asmenims, susiduriantiems su psichikos sveikatos problemomis;

- pasiklausyti populiarių muzikos kūrinių.

Norėdami stebėti renginį, sekite PSO puslapį Facebook, Instagram, Twitter ir TikTok socialiniuose tinkluose.

 

Valstybinio psichikos sveikatos centro informacija