BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pakeisti teisės aktai, reglamentuojantys sveikatos būklės ribojimus sveikatos priežiūros specialistams

Data

2020 07 30

Įvertinimas
0
logovpsc2.jpg

Pakeisti teisės aktai, reglamentuojantys sveikatos būklės ribojimus sveikatos priežiūros specialistams

                

Valstybinis psichikos sveikatos centras informuoja, kad sveikatos apsaugos ministras, siekdamas mažinti psichikos sveikatos sutrikimų stigmą, 2020 m. liepos 24 d. įsakymu Nr. V-1723 pakeitė Ligų, trukdančių verstis bendrąja slaugos praktika, akušerijos praktika, medicinos praktika, odontologijos praktika ar burnos priežiūros praktika, sąrašą (toliau – Sąrašas), patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. rugpjūčio 12 d. įsakymu Nr. V-720 „Dėl Ligų, trukdančių verstis bendrąja slaugos praktika, akušerijos praktika, medicinos praktika, odontologijos praktika ar burnos priežiūros praktika, sąrašo patvirtinimo“, ir jį išdėstė nauja redakcija. Naujos redakcijos Sąraše atsisakyta psichikos sutrikimų kaip ligų, trukdančių verstis bendrosios slaugos praktika, akušerijos praktika, medicinos praktika, odontologijos praktika ar burnos priežiūros praktika.

Tuo pačiu tikslu sveikatos apsaugos ministro 2020 m. liepos 24 d. įsakymu Nr. V-1722 pakeistas ir išdėstytas nauja redakcija Ligų, trukdančių vykdyti vaistininko ar vaistininko padėjėjo (farmakotechniko) profesines pareigas, sąrašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. liepos 20 d. įsakymu Nr. V-959 „Dėl Ligų, trukdančių vykdyti vaistininko ar vaistininko padėjėjo (farmakotechniko) profesines pareigas, sąrašo patvirtinimo“, kuriame taip pat atsisakyta psichikos sutrikimų kaip ligų, trukdančių vykdyti vaistininko ar vaistininko padėjėjo (farmakotechniko) profesines pareigas.

Iki šiol galiojusių ribojančių nuostatų dėl psichikos ir elgesio sutrikimų, trukdančių verstis praktika sveikatos priežiūros specialistams ar vaistininkams, atsisakyta kaip perteklinių ir stigmatizuojančių, nes šiuo metu galiojančio Asmenų, dirbančių darbo aplinkoje, kurioje galima profesinė rizika (kenksmingų veiksnių poveikis ir (ar) pavojingas darbas), privalomo sveikatos tikrinimo tvarkos aprašo, patvirtinto sveikatos apsaugos ministro 2016 m. liepos 20 d. įsakymu Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“, 18 punktas numato galimybę darbdaviams siųsti darbuotojus neeilinio sveikatos tikrinimo, taip pat ir esant įtarimams dėl psichikos sveikatos sutrikimų.

Tikimasi, kad šie teisės aktų pakeitimai sudarys sąlygas sveikatos priežiūros specialistams, susidūrusiems su psichikos sveikatos problemomis, nesibaiminant netekti licencijos kreiptis į psichikos sveikatos priežiūros specialistus ir laiku gauti reikiamą pagalbą.