BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pagalba vaikams ir paaugliams, turintiems priklausomybės problemų

Data

2020 12 15

Įvertinimas
0
Screenshot_9.jpg

Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo problema didėja visose pasaulio šalyse. Ypač didelį susirūpinimą kelia vaikų ir jaunimo priklausomybės nuo šių, didelius pavojus psichikos sveikatai sukeliančių medžiagų. Deja, tėvai ir globėjai dažnai net nenutuokia, kad jų vaikai turi žalingų įpročių, nežino, kaip sumažinti kylančias rizikas ir kaip padėti atsikratyti jau išsivysčiusios priklausomybės.

Siekdamas atkreipti dėmesį į šią problemą ir padėti ją spręsti, Valstybinis psichikos sveikatos centras parengė vaizdo reportažą iš Respublikinio priklausomybės ligų centro Kauno filialo Vaikų ir jaunimo reabilitacijos skyriaus. Čia siekiama padėti vaikams ir jaunimui, žalingai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas ar turintiems priklausomybę nuo lošimų, kompiuterinių žaidimų, lavinti jų emocinius, socialinius, pažintinius ir mokymosi įgūdžius, stiprinti motyvaciją siekti asmeninių tikslų, gilinti pasitikėjimą savimi.

Pagal numatytą dienotvarkę šiame Vaikų ir jaunimo reabilitacijos stacionaro skyriuje su jaunuoliais dirba psichologai, socialiniai darbuotojai ir ergoterapeutai. Gydymas parenkamas individualiai ir trunka nuo 1 iki 3 mėnesių, tačiau esant poreikiui reabilitacijos kursas pratęsiamas ir ilgiau. Skyriuje dirbantys specialistai su didele kantrybe ir atsidavimu gilinasi į kiekvieną istoriją, padeda nusimesti priklausomybės naštą ir pamatyti atsiveriančias naujas galimybes.

Specialistai akcentuoja, kad svarbiausia – laiku pastebėti vaikų ir paauglių elgesio pasikeitimus ir nedelsiant kreiptis pagalbos į specialistus. Kviečiame susipažinti su teikiamų paslaugų galimybėmis ir prireikus kreiptis pagalbos.