BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Nemokama nacionalinė vieninga emocinės paramos telefonu linija

Data

2020 04 17

Įvertinimas
0
image1.png

Sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Lietuvos Respublikos Vyriausybe, įkūrė nemokamą nacionalinę vieningą emocinės paramos telefonu liniją. Paskambinę numeriu 1809 gyventojai gaus emocinę-psichologinę pagalbą, kurią suteiks emocinės pagalbos linijų savanoriai bei profesionalūs psichologai. Linija veiks viso karantino metu bei kurį laiką po jo pagal poreikį.

Konsultavimo laikas:

  • „Vilties linijos“ suaugusiems, „Pagalbos moterims linijos“ ir „Jaunimo linijos“ – visą parą septynias dienas per savaitę;
  • „Vaikų linijos“ – nuo 11 iki 23 val. kasdien;
  • „Sidabrinės linijos“ – nuo 8 iki 20 val. kasdien.

Paskambinę telefonu 1809 gyventojai galės pasirinkti, su kurios emocinės pagalbos linijos savanoriais norėtų pasikonsultuoti ir bus sujungti su jais.

Norime atkreipti dėmesį, kad kartu su „Vilties linijos“ savanoriais konsultuos ir  profesionalūs psichikos sveikatos centrų medicinos psichologai

Kaip pabrėžia specialistai, susidūrus su emocinėmis ar psichologinėmis problemomis, žmonėms yra svarbu pasikalbėti su neutraliu, tam specialiai paruoštu asmeniu, kuris padeda surasti išeitį iš sunkios emocinės būklės. Dėl to visi gyventojai, susiduriantys su emociniais-psichologiniais sunkumais, kviečiami skambinti 1809.

 

Valstybinis psichikos sveikatos centras džiaugiasi galėdamas prisidėti prie šios puikios idėjos, koordinuojant savanorių darbą ir pasitarnauti žmonėms.