BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Minėdami šių metų Pasaulinę psichikos sveikatos dieną spalio 8 d. kviečiame į kūrybines dirbtuves „Vaikų psichikos sveikatos stiprinimo galimybės mokykloje. Ką galime nuveikti kartu?“

Data

2018 09 24

Įvertinimas
0
photo_wmhd_18_2.jpg

Šiais metais Pasaulinės psichikos sveikatos dienos proga Pasaulio sveikatos organizacija siūlo atkreipti ypatingą dėmesį į jaunimo psichikos sveikatą. Paauglystė ir ankstyvieji pilnametystės metai yra gyvenimo laikas, kai įvyksta daug pokyčių: keičiasi mokyklos, prasideda studijos, dalis jaunų žmonių pradeda savarankišką gyvenimą, kuria savo namus, susiranda pirmąjį darbą.  Daugeliui tai yra įdomus, tačiau neretai kupinas streso ir rimtų išbandymų laikas. Kai kuriais atvejais stiprus ar ilgą laiką neatpažintas, nepripažintas ir nevaldomas stresas gali sukelti psichikos sveikatos problemų. Papildomu iššūkiu tampa vis didėjantis informacinių technologijų naudojimas (nepaisant visų jo teikiamų privalumų). Pasaulio sveikatos organizacija teigia, jog pusė visų psichikos sutrikimų prasideda, iki žmogui sueina 14 metų, tačiau dauguma jų lieka nepastebėti ir negydomi, todėl ateityje gali virsti rimtais psichikos sveikatos susirgimais.  Šiomis dienomis vis labiau pripažįstama psichikos sveikatos stiprinimo svarba, nes nuo jaunų žmonių sveikatos priklausys jų indėlis į darbo rinką, šeimų ir visuomenės gerovę.

Todėl minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną Valstybinis psichikos sveikatos centras kartu su Vilniaus Universiteto Medicinos fakultetu spalio 8 d. kviečia visuomenės sveikatos ir kitus besidominančius specialistus į kūrybines dirbtuves „Vaikų psichikos sveikatos stiprinimo galimybės mokykloje. Ką galime nuveikti kartu?“. Organizuojama atvira diskusija, skirta vaikų psichikos sveikatos stiprinimo galimybėms mokykloje aptarti. Diskusijos dalyviai galės pristatyti savo patirtį ir ieškoti bendrų idėjų, pasinaudoti skirtingų patirčių bei profesinių žinių potencialu, turės galimybę laimėti vienai savo mokyklos klasei užsiėmimų su psichologu sesiją. 

Maloniai kviečiame deleguoti savo įstaigos / organizacijos atstovus ir iki spalio 4 d. registruotis el. paštu [email protected].

Renginio organizatoriai: Valstybinis psichikos sveikatos centras, Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas

Renginys vyks viešbutyje „Panorama“ (Sodų g.14, Vilnius)

Preliminari programa >>>