BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Kvietimas į Bendradarbiavimu grįsto savižudybės rizikos vertinimo ir valdymo (CAMS) metodo mokymus

Data

2021 09 20

Įvertinimas
3
c-language-classes-500x500 (1).jpg

Kviečiame asmens sveikatos priežiūros įstaigose dirbančius psichikos sveikatos specialistus, teikiančius paslaugas mėginusiems ar ketinantiems nusižudyti asmenims, dalyvauti savižudybės intervencijos mokymuose. Šio metodo mokymai labiausiai būtų naudingi gydytojams psichiatrams ir psichologams, dirbantiems psichikos sveikatos centruose, ligoninėse, krizių centruose.

Mokymai vyks nuotoliniu būdu su sinchroniu vertimu į/iš lietuvių/anglų k.

 „Bendradarbiavimu grįsto savižudybės rizikos vertinimo ir valdymo“ (CAMS) metodas - tai mokslo įrodymais grįstas pagalbos metodas asmenims, galvojantiems apie savižudybę. Jis padeda specialistui įvertinti savižudybės riziką ir planuoti tolimesnę pagalbą bei stebėti pagalbos teikimo efektyvumą. Tyrimai rodo, kad šis metodas yra lankstus ir lengvai pritaikomas, o jo naudojimas ženkliai sumažina savižudybės riziką. Šis metodas tinkamas naudoti tiek suaugusiems, tiek paaugliams, taip pat tiek stacionare, tiek ambulatoriškai.

CAMS metodas yra sukurtas Amerikoje, tačiau per pastaruosius 30 metų išplito ir Europoje (pvz. Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Skandinavijos šalyse). Šio metodo mokymus Lietuvoje ves tarptautinis lektorius dr. Eoin Galavan (Airija), turintis ilgametę šio metodo taikymo patirtį, ir kuris yra vienas iš dviejų asmenų Europoje, turinčių teisę mokyti šio metodo ir teikti supervizijas.

Daugiau informacijos apie CAMS metodą galima sužinoti čia - https://tuesi.lt/priemones/. Rekomenduojame su šiuo mokymų vadovu susipažinti prieš mokymus.

 

CAMS metodo mokymai trunka 2 d.

Iš viso organizuojami dveji mokymai:

I grupė: 2021 m. spalio 4-5 d., nuo 10 iki 17 val.

II grupė: 2021 m. spalio 18-19 d., nuo 10 iki 17 val.

Šiemet pirmenybė bus teikiama rajonuose dirbantiems ir anksčiau užsiregistravusiems psichikos sveikatos specialistams. Mokymų vietų skaičius ribotas.

Užregistruoti dalyviai turi sulaukti patvirtinimo.

Tikslesnė informacija apie prisijungimą prie mokymų bus nurodyta tik užregistruotiems dalyviams.

Registracija į mokymus vykdoma internetu:

https://docs.google.com/forms/d/1mwHElXHeF6sIEGx4t6xC0oYRU-8CrsWN3iVc5og76EA/edit

Mokymai yra nemokami.

 

Visais klausimais apie mokymus prašome kreiptis į Savižudybių prevencijos biuro vyr.specialistę Juliją Meišimę el. paštu [email protected].