BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Įteisintas nuotolinių pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikimas

Data

2020 03 26

Įvertinimas
0
logo-tinkl.jpg

Valstybinis psichikos sveikatos centras informuoja, kad sveikatos apsaugos ministras 2020 m. kovo 19 d. įsakymu Nr. V-452 pakeitė Pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarkos aprašą (toliau – Tvarkos aprašas), patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012 m. rugsėjo 17 d. įsakymu Nr. V-861 „Dėl Pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir įteisino nuotolinės pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugos teikimą.

Pakeistame Tvarkos apraše nustatyta, kad nuotolinę pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugą (toliau – NSP paslauga) gali teikti psichikos sveikatos centro gydytojas psichiatras ir (ar) gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras pagal teisės aktais nustatytą kompetenciją pacientui, jam nevykstant į pirmines ambulatorines psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančią  įstaigą. NSP paslaugos paskirtis – skirti pacientui pakartotinius tyrimus, tęsti vaistinių preparatų (įskaitant tuos, kurių įsigijimo išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis) skyrimą.

Tvarkos aprašas numato, kad pacientams ar jų atstovams psichikos sveikatos centre turės būti sudaryta galimybė kreiptis į gydytoją psichiatrą ar gydytoją vaikų ir paauglių psichiatrą įstaigos vadovo nustatyta tvarka ir gauti NSP paslaugas.

Gydytojas psichiatras ar gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras, teikdamas NSP paslaugą, gali tęsti pacientui anksčiau paskirtų vaistų skyrimą, skirti pakartotinius tyrimus ir komentuoti pacientui ar jo atstovui atliktų tyrimų rezultatus bei pagal juos koreguoti gydymą ne daugiau kaip 1 kartą. Suteikus NSP paslaugą, pacientas kitą kartą dėl tos pačios priežasties privalės atvykti į pirminę asmens sveikatos priežiūros įstaigą.