BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Europos Vaisiaus alkoholinio spektro sutrikimų konferencija

Data

2018 10 18

Įvertinimas
3
konf_de1.jpg

2018 m. rugsėjo 24 - 26 d. Berlyne (Vokietijoje) vyko Europos Vaisiaus alkoholinio spektro sutrikimų konferencija „European conference on EUFASD 2018“ , kurią organizavo Europos FASD aljansas bei Vokietijos FASD. Šiame renginyje dalyvavo Valstybinio psichikos sveikatos centro atstovės Renata Čižauskaitė ir Janina Utkuvienė.

Konferencijoje dalyvavo pranešėjai iš įvairių Europos, JAV, Australijos, Izraelio ir kt. pasaulio šalių. Buvo nagrinėjamos įvairios temo, susijusios su Vaisiaus alkoholinio spektro sutrikimais (VASS). Multidisciplininiame renginyje nagrinėtos įvairiausios temos susijusios su VASS: prevencijos vystymo galimybės vietiniu, nacionaliniu bei tarptautiniu lygmeniu, vaikų bei suaugusių diagnostika, sveikatos, emocijų, elgesio, vystymosi sutrikimai bei jų gydymas, teisinė pagalba žmonėms su VASS bei jų šeimoms, socialinės ir švietimo pagalbos galimybės, integracija į bendruomenę bei iškylantys vis nauji iššūkiai. Pristatyti mokslinės epidemiologijos iki genetinių tyrimų naujovės, parodytos žmonių su VASS ir jų šeimų gyvenimo istorijos. Ypač sužavėjo pademonstruotos informacinių technologijų naujovės bei programėlė išmaniajame telefone, padedantys diagnozuoti VAS. Programėlė foto kamerai, nufotografavus veidą, bei iš tam tikrų taškų veide atrinkus specifinius bruožus, įvertina ar žmogus turi VAS bruožų ar ne.

Centro specialistės dalyvavo įvairiose plenarinėse sesijose, skirtose prevencijos, diagnostikos, gydymo, pagalbos temoms aptarti, domėjosi kitų šalių patirtimi, pristatoma naujausia prevencine medžiaga, metodikomis ir kt. klausimais.

Labiausiai sudomino kitų šalių darbas su VASS. Savo patirtimi dalinosi atstovai iš: Rumunijos, Ispanijos, Olandijos, Jungtinės Karalystės, Škotijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Lenkijos, Australijos, Suomijos, Slovakijos, Rejunjono.

Nors šalių patirtys skirtingos, tačiau įdomiausia tai, kad jas visas apjungė svarbi žinia: aktyvus ir rimtas darbas su VASS prevencija, diagnostika, gydymu, socialine, švietimo, teisine pagalba asmenims ir šeimoms, tyrimai ir kt. prasidėjo tik tada, kai šalių vyriausybės pripažino, kad VASS yra problema jų šalyje bei skyrė finansavimą šiai problemai spręsti. Taip pat visų šalių atstovai teigė, jog problemos sprendime svarbiausia yra stiprinti, plėsti visuomenės bei specialistų sąmoningumą, komunikuoti žinią apie VASS per masines komunikacijos priemones (spaudą, televiziją, radiją ir kt.), tobulinant diagnostiką, plečiant mokslinius tyrimus bei įvairiapusę pagalbą asmenims, turintiems VASS ir jų šeimų nariams.

Konferenciją vainikavo jungtinio sveikų bei turinčių VAS žmonių  ansamblio pasirodymas. Tai puikus užimtumo bei integracijos žmonių su VAS į visuomenę pavyzdys.

Su konferencijos medžiaga galima susipažinti čia: