BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Europos Savižudybių ir savižudiško elgesio simpoziumas

Data

2018 09 12

Įvertinimas
0
gente didzioji sale.jpg

2018 m. rugsėjo 5-8 d. Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuro atstovai Marius Strička ir Vita Rulinskienė dalyvavo Europos Savižudybių ir savižudiško elgesio simpoziume, kuris vyko Gente, Belgijoje.

Keturių dienų mokslinėje ir praktinėje konferencijoje buvo pristatyta daug naudingos informacijos apie savižudybių ir savižudiško elgesio prevencijos naujoves iš viso pasaulio. Renginio metu susibūrė didelė savižudybių prevencijos mokslininkų, praktikų, politikų, savanorių, studentų ir kitų specialistų bendruomenė iš viso pasaulio. Programoje pranešimus skaitė ne tik Europos (UK, Olandijos, Belgijos, Airijos, Danijos, Austrijos, Vokietijos ir kt.), bet ir ekspertai iš Indijos, Australijos, Kanados bei Jungtinių Amerikos valstijų. Konferencijoje savo mokslinių tyrimų duomenis žodiniuose ir stendiniuose pranešimuose pristatė ir Vilniaus niversiteto Suicidologijos tyrimų grupės nariai.

Savižudybių prevencijos biuro specialistai dalyvavo įvairiuose plenariniuose ir specifiniuose teminiuose pristatymuose, taip pat domėjosi ir keitėsi patirtimi su stendinių pristatymų pranešėjais. Konferencijos metu buvo pristatyti įvairūs nauji tyrimai savižudybių prevencijos, intervencijos ir postvencijos srityse. Ypatingai įdomūs buvo kolegų iš Jungtinių Amerikos valstijų įvairių sveikatos priežiūros įstaigų atstovų pranešimai apie ZeroSuicide (Nulis savižudybių) iniciatyvą, kuria siekiama kiek įmanoma daugiau sumažinti savižudybių skaičių sveikatos priežiūros įstaigose. Daugiau apie iniciatyvą galima susipažinti čia: https://zerosuicide.sprc.org/

Dalyvaudami tarptautiniuose renginiuose siekiame užmegzti ryšius su kitų šalių kolegomis, pasidalinti savo patirtimi bei perimti kitose šalyse pasiteisinusią praktiką ir siekti ją diegti Lietuvoje.