BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Birželio 26 d. – Tarptautinė kovos su narkotikų kontrabanda ir narkomanijos prevencijos diena

Data

2018 06 25

Įvertinimas
1
VPSC_26_06.jpg

Birželio 26 - ąją minima Tarptautinė kovos su narkotikų kontrabanda ir narkomanijos prevencijos diena, kurią 1987 metais paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja, atkreipusi dėmesį į Kinijos pastangas uždrausti prekybą opijumi. Ši diena – tarptautinės kovos su narkotikais pradžios diena. Jos tikslas – priminti viso pasaulio valstybėms, kokią kultūrinę ir ekonominę žalą visuomenei daro narkotikai, priminti, kokį pavojų kelia nelegali prekyba psichoaktyviosiomis medžiagomis, stiprinti šalių tarptautinį bendradarbiavimą, siekiant kurti visuomenę be narkotinių ir psichotropinių medžiagų. Būtina mažinti narkotinių medžiagų pasiūlą ir paklausą, gerinti paslaugų prieinamumą nuo psichoaktyviųjų medžiagų priklausomiems asmenims.

2018 metų Tarptautinės kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda dienos tema – „Gyvenkime, vystykime bendruomenes, ugdykime asmenybes be narkotikų“.

Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro duomenimis, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas auga, ypač plinta sintetiniai preparatai ir medikamentai. Pagrindinis jų plitimo šaltinis yra internetas. Naujosios psichiką veikiančios medžiagos nebeskirstomos į klasikines grupes, sintetinės medžiagos vartojamos natūralių medžiagų vartojimui sustiprinti.

Šiuo metu vartojamų narkotinių medžiagų įvairovė Europoje didesnė nei anksčiau. Narkotikų vartotojai dažnai vartoja kelis narkotikus, o individualus vartojimas skiriasi: jis gali būti eksperimentinis, dažnas arba dėl priklausomybės. Kanapių vartojimo paplitimas maždaug penkis kartus didesnis nei kitų medžiagų. Nors heroino ir kitų opioidų vartojimas tebėra palyginti retas reiškinys, šie narkotikai ir toliau dažniausiai siejami su žalingesnėmis narkotikų vartojimo formomis, įskaitant švirkščiamųjų narkotikų vartojimą. Naujas dalykas yra tai, kad ta pati medžiaga tam pačiam žmogui skirtingu metu gali turėti skirtingą poveikį.

Pristatydamas Tarptautinei kovos su narkotikų kontrabanda ir narkomanijos prevencijos dienai skirtą vaizdo klipą, Valstybinis psichikos sveikatos centras ragina saugoti savo artimuosius nuo psichoaktyviųjų medžiagų, nebijoti konsultuotis su specialistais ir, reikalui esant, kreiptis pagalbos.