BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


BALANDŽIO 7-OJI – Pasaulinė sveikatos diena

Data

2020 04 06

Įvertinimas
0
who-whd-yonm-hero-banner.jpg

Kasmet šią dieną Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skatina atkreipti visuomenės dėmesį į savo sveikatą, imtis bendrų veiksmų  sveikatos problemoms spręsti.

Šiais metais PSO ragina pasaulio lyderius atkreipti dėmesį į slaugytojų ir akušerių darbą, pabrėždama jų svarbų vaidmenį saugant pasaulio gyventojų sveikatą. Slaugytojai ir kiti sveikatos priežiūros darbuotojai yra kovos su COVID-19 pandemija priešakyje – teikia aukštos kokybės sveikatos priežiūros paslaugas, deda visas pastangas, kad išspręstų su sveikata susijusius klausimus ir išsklaidytų bendruomenėse kylančias baimes, renka klinikinių tyrimų duomenis.

Be to, slaugytojų ir akušerių darbas yra  gyvybiškai svarbus, jei norėsime pasiekti pasaulinius ir nacionalinius tikslus, susijusius su visuotine sveikatos apsauga, motinų ir vaikų sveikata, infekcinėmis ir lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, įskaitant psichikos sutrikimus, taip pat su pasirengimu ekstremalioms situacijoms ir reagavimu į jas.

Šiais metais minint Pasaulinę sveikatos dieną, PSO kviečia padėkoti slaugytojams ir akušeriams bei imtis visų reikiamų priemonių, padedančių užtikrinti slaugos darbuotojų gerovę.

Valstybinis psichikos sveikatos centras, prisijungdamas prie PSO kvietimo, taria nuoširdų AČIŪ visiems Lietuvos slaugytojams ir kitiems sveikatos priežiūros darbuotojams už jų sunkų ir pasiaukojantį darbą bei kviečia susipažinti su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Ekstremaliosios medicinos katedros kartu su LSMU Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos ir Krizių tyrimo centro specialistais parengtomis rekomendacijomis, kuriose pateikta informacija, kaip vadovams palaikyti personalo motyvaciją bei gerą savijautą pandemijos metu, taip pat pateikti patarimai, kaip padėti sau pačiam. Rekomendacijas rasite čia.