BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Balandžio 2 –oji Pasaulinė autizmo supratimo diena

Data

2021 04 02

Įvertinimas
1
autizm3.jpg

Kaip ir kasmet, balandžio 2-ąją pasaulis mini Pasaulinę autizmo supratimo dieną. Šios dienos tikslas – didinti visuomenės informuotumą apie autizmo spektro raidos sutrikimus, atkreipti atsakingų institucijų dėmesį į kylančias problemas šeimoms, auginančioms autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus, ugdyti visuomenės supratimą bei toleranciją kitokiems vaikams ir juos auginantiems tėvams.

COVID-19 pandemija atskleidė ir padidino nelygybę visame pasaulyje, ypač  pajamų ir turto pasiskirstyme, galimybėse naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis, teisinėje aplinkoje, politinėje įtrauktyje.Jungtinės Tautos savo tinklalapyje (https://www.un.org/en/observances/autism-day) pažymi, kad autistiški asmenys dažnai susiduria su daugeliu šių nelygybių, kurias pandemija tik dar labiau sustiprino. Ypač daug iššūkių kyla dėl diskriminacinės įdarbinimo praktikos ir darbo aplinkos.  Dauguma suaugusiųjų autistiškų asmenų neturi darbo ar  yra nepakankamai užimti.

Vienas iš 2015 m. Jungtinių Tautų  priimtų 17 tvaraus vystymosi tikslų - skatinti visavertį ir produktyvų užimtumą ir deramą darbą visiems, įskaitant neįgalius asmenis. Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos 27 str. įvardijama neįgaliųjų teisė dirbti lygiaverčiais pagrindais su kitais ir atvira, įtrauki ir prieinama neįgaliesiems darbo aplinka.  Dar neseniai pradėtos inkliuzinio užimtumo programos, kuriose dalyvauja autistiški asmenys, ar asmenys su ADHD, OKS ir kt. Naujos darbo galimybės, įskaitant nuotolinį darbą ir naujų technologijų diegimą sukuria didesnes galimybes autistiškiems asmenims darbo rinkoje.

Pasaulinei autizmo supratimo dienai pažymėti Jungtinės Tautos organizuoja virtualų renginį naujoms galimybėms darbo rinkoje aptarti. Daugiau informacijos galima rasti: https://www.un.org/en/observances/autism-day

Vilniaus miesto savivaldybė iki pat Didžiojo šeštadienio rytmečio, sostinės pagrindinius tiltus nušvies mėlynai, taip išreikšdama palaikymą autistiškiems asmenims.

Daugiau informacijos apie šios dienos renginius ir iniciatyvas galima rasti visuomeninių organizacijų tinklalapiuose: Lietuvos autizmo asociacijos ,,Lietaus vaikai“  https://www.facebook.com/lietausvaikai/; https://asociacija.lietausvaikai.lt/;  VšĮ ,,ISADD Lietuva“  https://www.facebook.com/ISADDLietuva ; http://www.isadd.lt/