BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Atliekamas tyrimas apie COVID-19 pandemijos poveikį narkotikų vartojimo įpročius, rinką bei galimybes naudotis sveikatos priežiūros ir socialinėmis paslaugomis

Data

2020 04 30

Įvertinimas
0
internetinis tyrimas.png

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės kartu su Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centru (ENNSC) pradėjo vykdyti specialų tyrimą apie COVID-19 pandemijos poveikį narkotines ir psichotropines medžiagas (narkotikus) vartojantiems asmenims ir jiems teikiamas paslaugas. Tai yra pakankamai paslėpta, stigmatizuota ir sunkiai pasiekiama populiacija, tačiau neabejotinai ir šiems asmenims teko susidurti su didesniais ar mažesniais iššūkiais, įvedus COVID-19 apribojimus šalyse. Todėl tyrimu ir norima sužinoti kaip karantino sąlygomis keitėsi narkotikus vartojančių žmonių elgesys. Daugiau informacijos skaitykite ČIA.

http://ntakd.lrv.lt/lt/naujienos/pradetas-tyrimas-kaip-covid-19-pandemija-pakeite-narkotiku-vartojimo-iprocius-rinka-bei-galimybes-naudotis-sveikatos-prieziuros-ir-socialinemis-paslaugomis

Klausimynas skirtas vyresniems nei 18 metų asmenims, vartojantiems narkotikus.

Klausimynas sudarytas iš tokių dalių: socialinė ir demografinė padėtis; sergamumo COVID-19 statusas; narkotikų vartojimo įpročiai (per paskutines 30 dienų, per paskutinius metus); galimybė naudotis paslaugomis ir narkotikų rinkos pokyčiai (pvz., kaip pasikeitė nelegalių narkotikų įsigijimo būdai pandemijos metu).

Apklausa planuojama vykdyti 2-3 savaites.

Galintys ir norintys sudalyvauti tyrime apklausos anketą galite rasti ČIA.

https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/Mini-EWSD-COVID-19?surveylanguage=LT

Valstybinis psichikos sveikatos centras prisideda prie informacijos apie vykdomą tyrimą sklaidos.