BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Ankstyvosios intervencijos programos įgyvendinimas savivaldybėse

Data

2018 05 07

Įvertinimas
2
klipas.jpg

Kaip žinoma, Sveikatos apsaugos ir švietimo ir mokslo ministrų 2018 m. sausio 18 d. įsakymu Nr. V-60/V39 buvo patvirtintas Ankstyvosios intervencijos programos vykdymo tvarkos aprašas.

Aprašo tikslas – integruojant savivaldybių visuomenės sveikatos biurų ir tarnybų vykdomą veiklą, užtikrinti ankstyvosios intervencijos programos įgyvendinimą, siekiant motyvuoti nepilnamečius asmenis atsisakyti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo. Ši Programa taikoma rizikingos elgsenos nepilnamečiams asmenims nuo 14 metų, kurie eksperimentuoja ar nereguliariai vartoja psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką), bet nėra nuo jų priklausomi.

Jau įsibėgėjęs Ankstyvosios intervencijos Programos įgyvendinimas visose savivaldybėse skatina keisti požiūrį į jaunus žmones, turinčius psichoaktyviųjų medžiagų nereguliaraus vartojimo ar eksperimentavimo jomis patirties. Pastebima, kad ankstyvosios intervencijos programa išskirtinė ne tik moralizavimo ar smerkimo atsisakančiu požiūriu, bet ir interaktyviais metodais, patraukliais jaunimui būdais ugdyti kritinį jų mąstymą.   

Informuojame, jog siekiant tinkamai pakviesti 14-21 metų jaunuolius dalyvauti kartu su bendraamžiais užsiėmimuose Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas prie LRV sukūrė vaizdo klipą, kurį galite peržiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=RzatGE-WNrI