BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


11-oji Europos visuomenės sveikatos konferencija

Data

2018 12 12

Įvertinimas
0
nuotr_konf2.jpg

2018 m. lapkričio 28 d. – gruodžio 1 d. Liublianoje (Slovėnija) vyko 11-oji Europos visuomenės sveikatos konferencija „Pokyčių vėjas: nauji būdai pagerinti visuomenės sveikatą Europoje“, kurią organizavo Europos visuomenės sveikatos asociacija (EUPHA).

Šiais metais konferencijoje buvo diskutuojama apie tai, kad nepaisant Europoje egzistuojančių sveikatos priežiūros sistemų skirtumų, visoms joms būdingos bendros vertybės – universalumas, galimybė gauti kokybišką sveikatos priežiūrą, teisingumas ir solidarumas. Per pastarąjį dešimtmetį sveikatos priežiūros sistemos visoje Europoje susidūrė su didžiuliais iššūkiais: gyventojų senėjimu ir su tuo susijusiu lėtinių neinfekcinių ligų skaičiaus augimu, atitinkamai didesniu sveikatos priežiūros paslaugų poreikiu, vis atsirandančiomis inovacijomis ir augančiais jų diegimo kaštais, brangesniais vaistais, taip pat sveikatos priežiūros specialistų trūkumu, netolygiu jų pasiskirstymu ir pan. 

Konferencijoje buvo gvildenamos kelios temos: skaitmeninės technologijos ir jų poveikis vaikų sveikatai, darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimas sveikatos politikoje, politikos „Sveikata visiems“ įgyvendinimo galimybės Europoje, sveikatos sistemų ištekliai (darbo jėga), infekcinių ir neinfekcinių ligų prevencija bei kontrolė. Specialistai savo pranešimuose atkreipė dėmesį į tai, kad šiais „twitter‘io“, „facebook‘o“ ir informacinių technologijų laikais labai svarbu pasirinkti tinkamas visuomenės įtraukimo priemones, o visuomenės sveikatos specialistai turi išmokti nusiųsti teisingas žinutes ir įgalinti visuomenę daryti sveikus pasirinkimus. 

Konferencijoje dalyvavo pranešėjai iš daugiau nei 60 pasaulio šalių, vyko daugiau nei 10 paralelinių sesijų, iš kurių viena buvo skirta psichikos sveikatos temai. Iš viso konferencijoje dalyvavo daugiau nei 1600 specialistų. Kadangi konferencija vyko Slovėnijoje, daug dėmesio buvo skirta šios šalies specialistų pasisakymams, kuriuose jie dalinosi savo patirtimi visuomenės sveikatos srityje. Vienoje iš sesijų pranešimą skaitė už sveikatą ir maisto saugą atsakingas Europos Sąjungos komisaras Vytenis Andriukaitis.

11-oje Europos visuomenės sveikatos konferencijoje Valstybinį psichikos sveikatos centrą atstovavo Jelena Stanislavovienė, laikinai vykdanti Psichikos sveikatos skyriaus vedėjos funkcijas.