BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Aktualu

Savižudybių prevencijos biuras išleido Pasaulinės sveikatos organizacijos ekspertų rekomendacijas "Savižudybių prevencija" filmų, vaizdo kūrėjams ir kitiems scenoje dirbantiems asmenims

Leidinys skirtas padėti filmų kūrėjams ir kitiems asmenims, kuriantiems ir prodiusuojantiems su savižudybėmis ir savęs žalojimu susijusį turinį televizijai, kino teatrams ir teatrams; jis padės maksimaliai padidinti teigiamą jų darbo poveikį ir sumažinti galimo žalingo poveikio riziką, ypač pažeidžiamiems arba psichikos sveikatos sutrikimų turintiems žmonėms. Leidinys sukurtas taip, kad  jis būtų  pritaikomas vaizduojant realiai įvykusias savižudybes, taip pat siekiant, kad jis būtų taikomas vaizduojant pramanytas savižudybes, pvz., televizijoje, filmuose, dokumentiniuose filmuose ir teatre." Leidinys bus pristatytas rugsėjo 10 d. 13 val. biuro organizuojamos nuotolinės konferencijos "Suicide in Media" metu.

Atsisiųsti leidinį >>


Savižudybių prevencijos biuro kreipimasis

Savižudybių prevencijos biuras prašo, kad informuojant apie savižudybes arba bandymus nusižudyti, žiniasklaidos profesionalai ypač saugotų pažeidžiamas visuomenės grupės ir asmenis, kurie patys yra savižudybės krizėje, ir jų jautrumas tokiems pranešimams yra ženkliai didesnis. Atidumas konkrečioms tokių publikacijų detalėms gali labai padėti. Siūlome remtis Pasaulio Sveikatos Organizacijos savižudybių prevencijos ekspertų rekomendacijomis, Visuomenės informavimo etikos kodeksu, parengtu pagal Lietuvos psichologų sąjungos rekomendacijas.

PSO atmintinė žiniasklaidos atstovams

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-08-22