BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Marihuana

Įveikite iššūkį. Pratimai jūsų smegenims. Pasitikrinkite savo žinias apie psichiką veikiančias medžiagas ir kaip jos veikia smegenis bei kūną. Teisingos žinios prisidės prie jūsų saugumo.

Pasirinkite atsakymo variantą nuo a iki d ir apačioje pasitikrinkite pasirinkimą, ta pačia raide pažymėtą atsakymo variantą.

a) Ne. Nepaisant techninio pavadinimo skambesio, ši cheminė medžiaga neturi ryšių su benzinu, kurį naudojame automobiliuose. Bandyk iš naujo!

b) Taip! Tetrahidrokanabinolis arba trumpiau THC yra pagrindinis marihuanos psichoaktyvus ingredientas.

c) Ne. Nors jis gali veikti tuos pačius receptorius kaip smegenų neuromediatorių anandamidas, pats tetrahidrokanabinolis nėra neurotransmiteris.

d) Ne. Nesijaudinkite šios cheminės medžiagos su Tyrannosaurus Rex neturi nieko bendro.

a) Taip! Hipokampas yra viena iš smegenų zonų, kuri padeda mums prisiminti svarbius dalykus, tokius kaip informacija, kurią turime panaudoti būsimoje biologijos viktorinoje. Kadangi tetrahidrokanabinolis, veikiantis marihuanos ingredientas, gali susieti su receptoriumi hipokampa, marihuana gali pakenkti atminčiai.

b) Ne. Nors tai gali atrodyti kaip puiki begemotų poilsio vieta, tačiau hipokampas yra smegenų zona, kuri padeda mums prisiminti.

c) Irgi Ne. Yra daug smegenų sričių, kurios atlieka svarbų vaidmenį klausai reguliuoti, kai kurias iš jų veikia marihuana, tačiau hipokampas nėra viena iš jų.

d) Visai Ne. Kepenys vaidina svarbų vaidmenį visų į kūną patenkančių medžiagų perdirbimui, tačiau neturi hipokampo.

a) Ne. Tačiau veikdama smegenų žievę marihuana gali iškreipti kvapų, regėjimo, klausos, skonio ir lytėjimo pojūčius.

b) Ne. Tačiau marihuana veikia limbinėje sistemoje, kad sukurtų euforijos jausmą.

c) Ne. Tačiau marihuanos vartotojams gali būti sunku prisiminti dalykus dėl marihuanos poveikio hipokampui.

d) Taip! Smegenėlės yra viena iš svarbiausių smegenų sričių pusiausvyrai ir koordinacijai išlaikyti. Jame taip pat yra daug receptorių jautrių tetrahidrokanabinoliui, veikiančiam marihuanos ingredientui, todėl asmeniui, vartojančiam marihuaną, gali būti sunku išlaikyti pusiausvyrą

a) Ne. Tačiau marihuana veikia limbinėje sistemoje, kad sukurtų euforijos jausmą.

b) Taip! Hipokampas yra svarbi smegenų zona, skirta atminties apdorojimui. Vartojantiems marihuaną sunku prisiminti dalykus dėl medžiagos poveikio hipokampui.

c) Ne. Tačiau marihuanos vartotojai gali turėti problemų su pusiausvyra ir koordinacija, dėl marihuanos poveikio smegenėlėms.

d) Ne. Nors dėl marihuanos poveikio smegenų žievei gali pakisti kvapo, regėjimo, klauso, skonio ir lytėjimo pojūčiai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-30