BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Ką aš žinau apie inhaliantus?

Įveikite iššūkį. Pratimai jūsų smegenims. Pasitikrinkite savo žinias apie psichiką veikiančias medžiagas ir kaip jos veikia smegenis bei kūną. Teisingos žinios prisidės prie jūsų saugumo.

Pasirinkite atsakymo variantą nuo a iki d ir apačioje pasitikrinkite pasirinkimą, ta pačia raide pažymėtą atsakymo variantą.

a) Taip! Daugelis inhaliantų gali būti atpažįstami pagal stiprų kvapą. Įkvėpus, garai gali pakeisti smegenų veikimą ir žmonės gali pasijusti geriau trumpą laiką. Inhalantų vartojimas taip pat gali sutrikdyti kalbą, koordinaciją, sukelti galvos svaigimą ir net smegenų, inkstų ar kaulų čiulpų pažeidimus, taip pat rankų ir kojų spazmus.

b) Ne, mielinas yra riebalinis audinys, apsaugantis daugelį kūno nervų ląstelių. Nors mielinas yra paveiktas inhaliantų, pats mielinas nėra būdingas inhaliantams.

c) Ne, inhaliantai daro žalą smegenis, užkirsdami kelią neuronams gauti deguonį. Tada neuronai gali nustoti veikti, dėl todėl sunku prisiminti tokius dalykus kaip matematikos pratimai.

d) Ne, nors daugelis inhaliantų yra buitiniai gaminiai ar meno reikmenys, negalima tiksliai nustatyti jų toksiškumą.

 

a) Taip! Mielinas yra apsauginis dangtelis, kuris supa daugelį kūno nervų ląstelių. Kai inhaliantai naudojami, jie gali sulaužyti mieliną ir neleisti nervinėms ląstelėms perduoti pranešimų.

b) Ne, noradrenalinas yra neurotransmiteris, dėl kurio širdis plaka greičiau. Inhaliantai gali priversti širdį jautriau reaguoti į noradrenaliną, todėl netgi normalus širdies ritmas gali sutrikti ar net sustoti.

c) Ne, tai yra smegenų dalis, kuri sprendžia sudėtingas problemas ir ateities planus. Įkvėpus inhaliantų, nervų ląstelių aktyvumas priekinėje žievėje gali sulėtėti. Tačiau priekinė žievė nėra riebalinis audinys.

d) Tikrai Ne, polineuropatija yra ilgalaikis nugaros ir kojų nervų sutrikimas, kurį gali sukelti inhaliantai.

a) Neteisingai. Mielinas yra riebalinis audinys, apsaugantis daugelį kūno nervų ląstelių. Inhaliantai gali sumažinti mielino kiekį, tačiau jie neturi įtakos širdies jautrumui.

b) Teisingai! Cheminis noradrenalinas verčia širdį plakti greičiau, ypač streso būsenoje. Butanas verčia širdį itin jautriai reaguoti į noradrenaliną, todėl noradrenalinas įprasto streso metu gali sukelti širdies ritmo sutrikimą arba sustabdyti pumpavimą.

c) Ne. Hipokampas, smegenų dalis, kuri yra svarbi atminčiai, iš tikrųjų neturi įtakos širdžiai. Tačiau kvėpavimas inhaliantais gali sugadinti hipokampą. Tas, kas kvėpuoja šiomis cheminėmis medžiagomis, gali prarasti galimybę mokytis naujų dalykų.

d) Ne. Inhaliantai gali iš tikrųjų trukdyti romantikai, nes jų apsiuostęs žmogus yra lėtas, nepaslankus ir sutrikęs.

a) Taip! Tai smegenų dalis, kuri sprendžia sudėtingas problemas ir kuria ateities planus. Jei priekinė smegenų žievė yra pažeista, gali nesisekti moksluose.

b) Pabandykite dar kartą - kepenys nėra smegenų dalis. Tačiau inhalantų vartojimas gali sukelti kepenų veiklos sutrikimų, kurie gali sukelti mirtį.

c) Nieko panašaus. Nors inhaliantai gali sulėtinti, sustabdyti ar sutrikdyti širdies ritmą, širdis nėra smegenų dalis.

d) Vargu! "Gluteus maximus" yra lotyniškas jūsų karališko užpakalio pavadinimas. Mokslininkai dar neįrodė jokio inhaliantų poveikio šiai kūno daliai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-30