Tarptautinė konferencija „Ieškome sinergijos tarp valdžios ir pilietinės visuomenės“

Data

2018 04 13

Įvertinimas
0
tarptaut_konfer201804.jpg

Balandžio 10 d. Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete vyko tarptautinė psichikos sveikatos politikos konferencija „Ieškome sinergijos tarp valdžios ir pilietinės visuomenės“. Konferencijos metu kartu su ekspertais iš Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Norvegijos ir Suomijos bei Lietuvos vyriausybės ir pilietinės visuomenės atstovais diskutuota apie psichikos sveikatos politiką Baltijos jūros regione ir vyriausybinių bei nevyriausybinių sektorių bendradarbiavimo patirtis ir tikslus.

Konferenciją pasveikino Norvegijos ambasadorius Karsten Klepsvik, kuris nuoširdžiai žavėjosi Lietuvoje vykstančia atvira diskusija skaudžiais visuomenei klausimais, ir tai liudija apie augančią pilietinę galią. Suomijos diplomatinės atstovybės vadovė Maria Agren svarstė, kodėl Suomija šiemet pripažinta laimingiausia pasaulio šalimi ir kad atsisveikinti su pasaulio lyderių pagal savižudybių skaičių šalyje pozicija padėjo tik sunkus darbas įgyvendinant prevencines programas.

Lietuvos gerąja patirtimi savižudybių prevencijos srityje pasidalijo Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuro vedėjas Marius Strička.

Plenarinius pranešimus skaitė Vilniaus universiteto profesorius, JT Specialusis pranešėjas teisei į sveikatą Dainius Pūras, Norvegijos psichologų asociacijos generalinis sekretorius Ole Tunold ir Suomijos psichikos sveikatos asociacijos projektų vadybininkas  Johannes Parkkonen. 

Konferencijoje buvo pristatytos Baltarusijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos gerosios praktikos, siekiant pokyčių psichikos sveikatos priežiūros sistemoje, keičiant požiūrį į psichikos sveikatą ir užtikrinant asmenų, turinčių psichikos sveikatos sunkumų, žmogaus teises.